Galvanizli çelik çinko kaplama içerir ve yüksek seviyede korozyon korumasına sahiptir. Dayanıklı bir yüzeye sahiptir ve çeşitli dış etkenlere karşı en iyi direnci sunar. Galvanizli çelik, otomotiv ve inşaat sektörlerinde aranan en çekici üründür. Endüstride açık hava depolarının ve depo iç mekanlarının yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çelik neden endüstriyel depolama için idealdir?

Endüstriyel depolamada çeliğin önemi

Galvanizli Çelik raflar her zaman büyük miktarlarda büyük ve hacimli eşyaları depolayabilir. Bir depo, dağıtım merkezi veya perakende satış noktasında, birden fazla amaç için kullanılabilecek çeşitli boyut ve tarzlarda çelik raflar bulunmalıdır. Herhangi bir endüstriyel amaç için çelik rafların avantajlarını tartışalım.

Kuvvet

Çinko kaplama, herhangi bir kaliteli galvanizli çeliği aşınmaya ve darbeye karşı oldukça dayanıklı hale getirir. İnanılmaz gücü, onu oksidasyon gibi çevre koşullarına dayanıklı hale getirerek endüstriyel depolama için ideal kılar. Sonuç olarak çelik rafların endüstriyel depolamada diğer malzemelere göre daha güçlü olduğu düşünülmektedir.

Dayanıklılık

Galvanizli çelik mükemmel dayanıklılığa ve uzun ömre sahiptir. Endüstriyel raflarda ekstra dış kaplama katmanı her türlü dış ortama dayanabilir.

80 mikron bir kaplamanın ömrü;

Kırsal ortamda 100 yıl

Kentsel ortamda 40-100 yıl

Endüstriyel ortamda 20-40 yıl

Deniz ortamında 10-20 yıl

Daha iyi sürdürülebilirlik

Galvanizli çeliğin çevresel etkisi düşüktür. Bunun iki ana nedeni

Onarım veya değiştirme için aşırı veya sürekli çelik üretimi ihtiyacını artırmayan uzun bir ömre sahiptir.

Kolayca geri dönüştürülebilir.

Sıcaklık direnci

Çelik raflar daha yüksek sıcaklıklara ve daha büyük dalgalanmalara dayanabilir. Bu, endüstriyel depolama için çelik kullanmanın temel avantajlarından biridir. Çeşitli nedenlerle sıcaklığı artan malların üretildiği ve depolandığı depolarda, çelik raflar sıcaklık dalgalanmalarına en iyi şekilde dayanabilir. Bu sayede çelik raf veya depolama sistemleri, malların kalitesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Emniyet ve güvenlik

Çelik üretim süreci uluslararası ve ulusal standartlara uygundur. Bu, galvanizli çeliği endüstriyel raflar için ideal bir seçim haline getirir. Çeşitli standartlara uygun olması ve yalnızca en kaliteli hammaddeler kullanılarak üretilmesi nedeniyle tamamen güvenilirdir. Malların %100 güvenliğini sağlamak amacıyla pahalı tüketim malları, küçük endüstriyel parçalar veya elektronik eşyalar gibi kırılgan eşyaları depolamak için çelik rafların kullanılması çok yaygındır. Bu nedenle, ister büyük, ister hacimli, küçük veya kırılgan olsun, bir sektördeki çoğu ürün için çelik, depolama sistemi için her zaman doğru malzemedir.

Çok yönlülük

Galvanizli çelik, çekici boyalı yüzeyi nedeniyle oldukça çok yönlüdür ve uyarlanabilir. Çelik yapılar, kaynak ve cıvatalamanın kurulum ve montaj için gerekli temel teknikler olması nedeniyle inşaat süresini kısaltır.

Galvanizli çelik, bir endüstride gerçekleşen birçok operasyonda birincil hammaddedir ve günlük hayatımızın vazgeçilmez bir malzemesidir Egem Metal, çağdaş çelik çözümleri sunmaktadır. Daha fazlasını için pazarlama@egemmetal.com ile iletişime geçin.